Ben Kimim?

Merhaba,

 

Bir koç olarak en büyük motivasyonum, insanlara bulundukları yerden, bulunmak istedikleri yere gelme konusunda yardımcı olabilmek. Koçluk programımız süresince danışanlarımın, kendilerinin ve yaşamlarının daha fazla bilincinde olmalarına yardımcı olarak öz-farkındalıklarını arttırmayı taahhüt ediyorum.

 

Onların farklı bakış açıları edinmelerini sağlayarak, yaşamlarında neyi istemediklerinden ziyade neyi istediklerine odaklanmalarını desteklemekten büyük keyif duyuyorum. Danışanlarımı yürekten dinleyerek ve en iyi çözüme doğru olan yolculuklarında onlara eşlik ederek, her zaman seçenekleri olduğunu gösterme ve bu konuda onları ikna etmeye hazırım. Bir kişiye bir değişiklik yapması konusunda destek olma, bir sorunun üstesinden gelmesine yardımcı olma, değerlerini yaşayarak hedeflerine ulaşmasında cesaretlendirme ya da mutlu olmasına aracı olma hissini yaşayabilmek benim için çok büyük bir ayrıcalık. 

Koçluk ilişkisi, danışanlarımdan çok şey öğrenmeme ve aynı zamanda kendimi geliştirmeme fırsat sunarak, yaşam boyu öğrenme tutkumu güçlendiriyor ve süreklilik kazandırıyor.

 

Dahası …

40 yaşındayım, evliyim ve 9 yaşında bir kızım var. İzmir‘de ve İsviçre`de yaşıyorum.

 

Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümünden mezun olduktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdim. Psikoloji Bölümü’ne devam ederken aldığım Endüstri ve Örgüt Psikolojisi dersinde duyduğum heyecan beni insan kaynakları alanında uzmanlaşmaya ve çalışmaya yöneltti. Psikoloji lisans programından sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamladım. Yüksek lisans programım devam ederken, insan kaynakları dünyasında faal çalışma hayatına girdim ve 13 yıl boyunca İzmir’de sektöründe lider kuruluşlar arasında yer alan ulusal ve uluslararası şirketlerde İnsan Kaynakları & Eğitim Uzmanlığı ile başlayan, üst düzey yöneticilik ile devam eden farklı pozisyonlarda görev aldım.

 

Eşimin işi nedeniyle İsviçre’ye taşınarak ara vermiş olduğum iş hayatımdan boşalan zamanımı fırsata çevirerek, profesyonel yaşamımdan aşina olduğum koçluk alanında uzmanlaşmaya karar verdim. Bu alanda okumaya, araştırmalar yapmaya, eğitimler almaya başladım. Farklı koçluk uygulamaları ile bu disiplini daha fazla öğrendikçe ve arkadaşlarımla yaptığım pratik uygulamalardan aldığım tatmin, beni bu alanda profesyonel olarak çalışmaya yöneltti.

2015 yılından bu yana profesyonel olarak koçluk yapıyorum. Amerika merkezli CoachU Koçluk Eğitim Kurumu’ndan koçluk eğitimleri aldım. Yine dünyada ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı ilk koçluk okulu olan Co-Active® Koçluk Eğitim Enstitüsü’nün temel esaslar, doyum, denge, proses ve sinerji modüllerini İsviçre’de tamamlayarak mezun oldum. New York merkezli Institute of Integrative Nutrition okulunun “Sağlık Koçluğu” programını tamamladım. NLP, koçluk ve sağlık programları üzerine birçok kısa eğitim ve çalışma gruplarına katıldım. Son iki yıldır mindfulness üzerine çalışmalar yaptım. Koçluk eğitimlerimle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Çalıştığım Şirketler

Tetra Pak Paketleme San. ve Tic. Ltd. Şti., İzmir, Türkiye
İnsan Kaynakları Müdürü

2008 – 2015

IKEA, İzmir, Türkiye

İnsan Kaynakları Müdürü

2007 – 2008

BMC San. ve Tic. A.Ş., İzmir, Türkiye
Eğitim & İnsan Kaynakları Uzmanı

2003 – 2007   

  • Yorumlar
Siz de Yorumunuzu Bizimle Paylaşın