Değerli Görüşleriniz

Siz de Görüşünüzü Yazın

Aslında çoçukluğumuzda teker teker kaldırdığımız sınırları, büyüdüğümüzde kendimiz tekrar koymaya başlıyoruz. Yasemin Hanım birlikte geçirdiğimiz bu süreçte, bu yanlışı fark etmemi sağladı. Birlikte, bariyerleri keyifle kaldırmayı başardık. İlgisi, takibi ve danışanına saygısı, işine ne kadar tutkuyla sarıldığını hissettirdi bana. Bu nedenle kısa sürede güvenli bir ‘koç–danışan‘ ilişkisi kurabildik. Yardımlarınız için tekrar çok teşekkürler..

Bir Danışanım

Sayende hayatıma dinginlik kattım, başkalarının düşüncelerini eskisi gibi önemsemiyorum. Yani en azından benim için anlam ifade etmeyen insanların düşüncelerini. Kendime daha çok güveniyorum ve zamanımı değerli geçiriyorum. Sırf sabah kahvaltı hazırlarken bir posta ‘effortless english‘ dinlemek bile beni mutlu ediyor ve sorumluluğumu yerine getirdiğim için mutlu oluyorum. Çok güzel bir süreçti benim için, çok teşekkür ederim. Sağlıklı yaşam ve ingilizce konularında somut adımlar attım, kariyer konusunu da zamana bıraktım ve rahatladım. Kendi istediğim şekilde yaşıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. İyi ki seninle çalıştık.

Leyla K.

Yaşamımızla ilgili önemli dönemeçlerde, sorunlarımızın çözümünde ya da gündelik hayatımızın sıradan akışında neye ihtiyacımız olduğunu, neyi istediğimizi; yönlendirmeleri, araştırmaları, desteği, arkadaşlığı, samimiyeti ve profesyonelliği ile bulmamızı sağlayan, fiziksel ve psikolojik alanlarda olgunlaştıran, oldukça rahat hissettiren bir bütünsel yaşam koçu. Yasemin sayesinde hayatımda uzun vakitlerdir istediğim, bununla birlikte gerçekleştiremediğim noktalarda harekete geçerek kişisel gelişimime ve yaşamıma renk kattığımı düşünüyorum. Bu sürecin bana kattıklarını mümkün mertebe özetlemem gerekirse; daha rahat, algıları açık, aynı zamanda ayakları yere daha sağlam basan biriyim. Emeğiniz ve desteğiniz için bir kez daha çok teşekkür ederim.

Sonay K.

Kendimi en kararsız ve enerjisiz hissettiğim anda önceliklerim ve en çok istediklerim hakkında farkındalık kazanmama, hayır diyebilmenin sandığım kadar zor ve kötü bir davranış olmadığını yaşayıp anlamama, hayatta biraz da kendim için kendimle başbaşa kalmam gerektiğini görmeme, içerdiden ve dışarıdan bana engel olmak isteyen sabotajcilara karşı koyabilme potansiyelimi ortaya çıkarmama ve tam performans calışmama yardımcı olan çok güzel ve etkili bir süreçti. Hayata, olaylara ve insanlara bakış açım değişti. Öncesinde, istemeden yaptığım şeyler stres, gerginlik ve mutsuzluk verirken; şimdi istersem yapma, istersem yapmama esnekliği beni rahatlatıyor ve mutlu ediyor. Önceliklerim hakkında hiç düşünmeden hareket etmek odaklanmamı güçleştiriyorken, şimdi hayatımdaki önceliklere göre hareket edebiliyorum. Güleryüzün ve samimiyetin için çokkkk teşekkür ederim.

Banu S.

Hayat koşturmacasında insan bir an durup kendi hayallerini, sınırlarını ve değerlerini düşünme fırsatı bulamıyor, daha doğrusu bunu yapmak aklımıza gelmiyor. Bu deneyimin bana öğrettiği temel şey, kendime bu zamanı ayırmadan elimdekilerin bile tadını çıkaramayacağımı fark etmek oldu. Çünkü kendi değerlerimiz kadar ve onları yaşama geçirdiğimiz kadar "başarılı"yız.

İlkim Ç.

Kendisi psikoloji ve İK backgroundunu çok başarılı bir şekilde kullanarak, danışanını bütünsel algılayarak, danışanın sadece bir konuda ve sabit bir yönde kararlar almasını değil, tüm hayatı ile uyumlu olacak seçimlere yönelmesini ve değişen koşullarda nerede duracağını ve yoluna nasıl devam edeceğini bağımsız ve içine siner, kendisi ile barışık şekilde belirlemesini sağlayacak bir iletişimle koçluk yapıyor. ​ Görüşülen konulara yaratıcı ve sıra dışı yaklaşımlarla, danışanının ezberini bozarak, gereken yerlerde danışanı konfor alanının limitleri ile çok yapıcı bir şekilde tanıştırıyor ve empati yeteneği ile danışanın bu konfor alanını zorlamasını, aşma konusunda motive olmasını veya yaratıcı önerilerle danışanın sorunun çözülebileceği yeni bir düzlem düşünebilmesini sağlıyor. Bu yaklaşımı ile danışanı şaşırtan, hayli motive edici ve danışan ile kurduğu güven ilişkisini güçlendiren bir koç. Kendisi ile henüz yolculuğumuza yeni başladığımız halde, algıma ve üzerinde çalışmayı seçtiğimiz konularda geleceğe inancıma çok katkısı oldu. Günlük hayatımda da hissedilir değişiklikler ile süren yolculuğumuz, benim için heyecan verici, öğretici ve ezber bozar bir deneyim. Katkıları için kendisine çok teşekkür ederim.

Güliz B.